Konferencja online - Dom pełen miłości, czyli jak budować bliskość w małżeństwie


12 lutego 2022 r.

ONLINE

Niestety nie każdy ma tyle szczęścia, by mieszkać w Swarzędzu, czy innym mieście organizującym obchody Tygodnia Małżeństwa;).

Spokojnie, to propozycja niezależna od adresu zameldowania. Można zaprosić krewnych i znajomych - z tych bogatych treści każdy może wyciągnąć dla siebie coś wartościowego!

 

KONFERENCJA „Dom pełen miłości, czyli jak budować bliskość w małżeństwie”

TERMIN: 12 lutego 2022 (sobota), 10:00 – 14:00 (wykłady 10:00-13:00; dyskusja: 13:15-14:00)

FORMA: online (YouTube: „Tydzień Małżeństwa w Krakowie” i Facebook)

ORGANIZATOR: Fundacja Przestrzeń Dobra

PROWADZENIE: Anna i Michał Gazda

 

Od niedawna coraz więcej czasu spędzamy ze sobą w domu. Praca zdalna, wirtualne spotkania, wydarzenia online… Jak sprawić, żeby ten czas w rodzinie był dobry i wartościowy? Żeby umacniał małżeńską relację a nie osłabiał? Jak zbudować „dom pełen miłości”, w którym związek kwitnie i się rozwija?

Zaproszeni na konferencję prelegenci przybliżą trzy zagadnienia – zaufanie, czułość, rozmowę. Wybraliśmy je jako „składniki” budujące więź w małżeństwie. Jaki element można do tego dodać? Podczas wspólnej dyskusji prowadzący wraz z uczestnikami wydarzenia zastanowią się, co jeszcze pomaga tworzyć szczęśliwą i bliską relację.

 

GODZ. 10:00

MONIKA I MARCIN CHOCHLA  „Zaufanie”

Zaufanie to ten składnik związku, który jest jak sól w potrawach - jego dodatek często pozostaje nieodkryty, chyba, że go zabraknie... Co je buduje? Jakie zachowania przyczyniają się do wzrostu zaufania? I czym ono właściwie jest, skoro czymś więcej niż dotrzymywaniem tajemnic?

Podczas wykładu odsłonimy odpowiedzi na te pytania, opierając się na badaniach dotyczących zaufania w związkach. Sięgniemy do obserwacji Johna Gottmana i badań dr Brene Brown, która wskazała jego 7 składowych, m.in. stawianie granic, zakładanie dobrej intencji czy branie odpowiedzialności za swoje błędy. Podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak dbać o zaufanie w relacji, i zmierzymy z trudnymi pytaniami także o zaufanie... samym sobie, bo to podwalina do tego, co potem wydarzy się w związku.

 

GODZ. 11:00

MARLENA BESSMAN-PALIWODA „Czułość”

Na tym spotkaniu posłuchamy jak pustka egzystencjalna, brak poczucia sensu i stres mają się do czułości oraz co tutaj nam podpowiadają naukowe badania. Wspólnie z prowadzącą zastanowimy się, co wpływa negatywnie na człowieka i rodzinę, by potem poszukać „terapii” poprzez domową czułość i to, co w zasięgu każdego małżeństwa (propozycje w postaci listy). Przyjrzymy się jak rozwijać domową czułość i ją podtrzymywać, by cieszyć się czułym domem.

 

GODZ. 12:00

MAGDALENA KLECZYŃSK "Rozmowa"

Wykład, podczas którego prelegentka poruszy temat najważniejszych zagadnień z dziedziny komunikacji. Małżonkowie dowiedzą się czym jest reguła dobrego STARTU i dobrego STOPU, empatyczne słuchanie drugiego człowieka, komunikat NVC i praktykowanie wdzięczności. Uczestnicy odkryją również dlaczego jest to takie ważne w małżeństwie oraz jak zmienia to nasze relacje z poczucia
bycia w więzieniu na świadome budowanie więzi.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter