Patriotyczna Gra Miejska - OGŁOSZENIE WYNIKÓW


UWAGA! Obwieszczamy zakończenie szóstej edycji Patriotycznej Gry Miejskiej „ Pełni Wdzięczności za dar NIEPODLEGŁOŚCI” 2021r.!!!

Znamy już zwycięzców i wyróżnionych!

Z radością widzimy, że z roku na rok nasza inicjatywa cieszy się Waszym coraz większym zainteresowaniem, zarówno w wersji tradycyjnej (wykonywanie zadań w terenie) – 29 drużyn,  jak i w wersji online (w domu, przez Internet) – 15 drużyn. W sumie razem z nami bawiło się około 230 osób w wieku od 0  do 74 lat.

Mieliśmy też ogromne wsparcie wolontariuszy – ponad 50 osób (uczniowie SP 5 w Swarzędzu, SP 2 w Zalasewie, uczestnicy Oazy Swarzędz oraz harcerze). Bardzo Wam wszystkim dziękujemy.

Tegoroczna gra była szczególna. Poza zadaniami przygotowaliśmy dla uczestników dodatkowe atrakcje: jak wizytę ok. 30 samochodów z lat 80 tych. Przyjechały do nas  maluchy, syrenka, trabant, duży fiat i inne. Jesteśmy bardzo wdzięczni Grupie z Gowarzewa, Klasykom Kostrzyna oraz Poznańskim Klasykom, że chcieli nas odwiedzić i pochwalić się swoimi ukochanymi autami. Ich wizyta wzbudziła zainteresowanie także wśród mieszkańców Swarzędza nie uczestniczących w Grze. Przez cały czas gry można było podziwiać, „odwiedzać” i fotografować  samochód Nysa.

W parafialnej świetlicy gościła wystawa IPN „Wielkopolska w cieniu WRON-y” oraz można było dotknąć, powąchać, obejrzeć przedmioty i sprzęty z lat 80-tych słuchając jednocześnie melodii płynącej z oryginalnego magnetofonu szpulowego Grundig . Dziękujemy Adrianowi, który z pasją opowiadał o posiadanym przez niego sprzęcie RTV. Dziękujemy także osobom, które wypożyczyły nam swoje skarby np. oryginalny czterdziestoletni ocet, mydło (nadal pachniało tak samo), czy zaangażowały się w poszukiwanie książki telefonicznej czy kredowej tablicy.

Na trasie imprezy sprawdzaliśmy wiedzę uczestników z zakresu znajomości muzyki, motoryzacji,  historii, PRL-owskich kosmetyków oraz  testowaliśmy ich sprawność ruchową.

Wszystkie zespoły spisały się świetnie  – DZIĘKUJEMY ZA WASZ UDZIAŁ I ZAANGAŻOWANIE.

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW – WERSJA TRADYCYJNA (NA ŻYWO)

Nagrodziliśmy pierwsze 10 drużyn z najlepszymi wynikami!

Zadania do wykonania nie były łatwe, tym bardziej serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

A teraz już oczekiwana lista zwycięzców:

  1. Nagroda – bon o wartości 100 zł ufundowany przez bistro Rodzinny Zakątek oraz grę planszową  – otrzymuje drużyna Wehikuł Czasu
  2. Nagroda – bon o wartości 100 zł ufundowany przez pizzernię Zakątek Fresco oraz grę planszową – otrzymuje drużyna Leszcze
  3. Nagroda – bon o wartości 60 zł ufundowany przez Kawiarnię Kamea oraz zestaw herbat Twinnings – otrzymuje drużyna 4 Independent People
  4. Nagroda – gra planszowa oraz zestaw herbat Twinnings – otrzymuje drużyna Orzeł Kontra WRON-a
  5. Nagroda – gra planszowa oraz zestaw herbat Twinnings – otrzymuje drużyna Propaganda

Miejsca 6-10 - nagrody niespodzianki otrzymują drużyny: Grupa Wolność, Kruki, ORMO, Husaria oraz Niepodległe Słoneczniki.

 

Zadaniem dodatkowym podczas gry było napisanie wiersza z losowo wybranymi wyrazami związanymi z latami 8o-tymi. Każda drużyna miała inny zestaw słów

Wiele wierszy bardzo nam się podobało – wykazaliście się ogromną kreatywnością i poczuciem humoru – czapki z głów! Wybór był trudny, ale za wybitne uznaliśmy wiersze drużyn:

- Wstąp do wojska, broń Ojczyzny

- Waleczne Orły

Wyróżnione wiersze otrzymują nagrody niespodzianki.

 

Było jeszcze jedno dodatkowe zadanie na trasie gry – super zdjęcie na trzepaku – i tu także chcielibyśmy nagrodzić niespodziankami kilka drużyn, których zdjęcia najbardziej nam się spodobały.

Wyróżnienia za najfajniejsze fotki otrzymują drużyny:

- Orzeł kontra WRON-a

- Spod lady

- Wstąp do wojska, broń ojczyzny

- Niepodległe Słoneczniki

- Prywatka

 

ZWYCIĘZKIE DRUŻYNY PROSIMY O KONTAKT!!! tel.: 501 374 804 (Elżbieta Majka)

Wszystkim drużynom, które wystartowały na żywo jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gratulujemy – dobrze było Was zobaczyć i wspólnie aktywnie spędzić ten dzień!

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW – WERSJA ONLINE

Kochani Internauci – o Was też oczywiście pamiętamy!

Spośród drużyn, które wzięły udział w wirtualnej grze rozlosowaliśmy 3 nagrody (gra planszowa „Reglamentacja” + herbata Twinnings) . Trafią one do zespołów:

- Pan tu nie stał

- Wielkopolanie z 3miasta

- Kazie

 

Tu też chcielibyśmy wyróżnić dwa wiersze, które wyjątkowo nam się spodobały. Były to dzieła drużyn:

- Entuzjaści małego Fiata

- Kazie

 

I jeszcze na koniec dwa wyróżnienia za zdjęcia z domowego kapslowego toru wyścigowego powędrują do drużyn:

- Maluchy

- TW Bolki

 ZWYCIĘZKIE DRUŻYNY PROSIMY O KONTAKT!!! tel.: 501 374 804 (Elżbieta Majka)

Dziękujemy sponsorom nagród: Księgarnia Pinokio,  bistro Rodzinny Zakątek, pizzeria Zakątek Fresco, Kawiarnia Kamea, Związek Dużych Rodzin 3 plus, Powiat Poznański, www.szydelkowniczka.pl

Projekt dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

 

Jeszcze raz serdecznie WSZYSTKIM organizatorom, wolontariuszom, sponsorom, darczyńcom, uczestnikom - DZIĘKUJEMY!!!

Widzimy się za rok?

 

Poniżej kilka fotografii - więcej zdjęć znajdziecie w zakładce Galeria

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter