11.11.2025 odbyła się 10 edycja Patriotycznej Gry Miejskiej "Pełni wdzięczności za dar NIEPODLEGŁOŚCI".
W 1000 rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego - pierwszego króla Polski, dzielne drużyny wyruszyły, by zdobyć królewskie insygnia: berło, jabłko, tron, miecz i oczywiście koronę.
W grze wzięło udział 37 drużyn, łącznie aż 185 osób.
Mimo niesprzyjającej aury nasi niestrudzeni uczestnicy wykazali się wielką wytrwałością, zręcznością, inteligencją, sprytem, spostrzegawczością i kreatywnością, z uśmiechem podejmując nowe wyzwania.
Gra nie mogłaby się odbyć bez pracy wielu wolontariuszy (było ich w tym roku około 40), którym za zaangażowanie i włożone serce jesteśmy bardzo wdzięczni.
Tym, co na długo zapadnie nam w pamięć była z pewnością wizyta grupy rekonstrukcyjnej Casimirus z Koła - ludzi bardzo otwartych i pełnych pasji. Pisanie gęsim piórem, tkanie, prezentacja uzbrojenia - to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali. Bardzo dziękujemy za możliwość doświadczenia "średniowiecza na żywo".
Mamy nadzieję, że udało nam się rozbudzić w uczestnikach ciekawość i stanie się to inspiracją, by dzieje pierwszych Piastów poznać nieco lepiej.
Ogromne gratulacje dla ZWYCIĘZCÓW GRY!!!
Dziękujemy za każdy i uśmiech i dobre słowo - bardzo motywują nas one do działania :)
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: GALERIA ZDJĘĆ
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Zobacz również: