Wspólne gotowanie


8.02.2021, 20:00 / 11.02.2021, 20:00 / 12.02.2021, 20:00

Mat Beniowskiego (również mat "zduszony") – efektowny motyw matowy w partii szachów, w którym samotny skoczek matuje króla przeciwnika. Król jest szczelnie otoczony przez własne bierki i dusi się z powodu braku wolnego pola do ucieczki.

Duszenie to - koło gotowania, smażenia i pieczenia - także jedna z metod przygotowywania potraw, więc... przez żołądek do serca:)

W Tygodniu Małżeństwa przygotowaliśmy dla Was trzy warsztaty kulinarne, byście mogli wspólnie dobrze bawić się przygotowując pyszności, a potem oczywiście jedząc ;)

Warsztaty te będą publikowane na kanale Oaza Swarzędz na YouTube w formie premiery (z możliwością rozmów na chacie z innymi uczestnikami). Filmy oczywiście będą dostępne także później, gdybyście nie mogli być na premierze lub chcieli do nich wrócić.

Polecamy przygotować sobie składniki, wpaść na premierę, porozmawiać z innymi małżeństwami, podzielić się wrażeniami, zobaczyć na czym zadanie polega i odtworzyć film jeszcze raz przyrządzając danie zgodnie z instrukcjami:)

 

Poniedziałek (8.02) 20:00 - RODZINNY ZAKĄTEK

Rodzinny Zakątek to gastronomia prowadzona przez małżeństwo, które razem gotuje. Zapraszają do wspólnego przygotowania dania obiadowego dla dwojga. Warsztatowa potrawa  jest ich autorskim produktem i dotychczas nikomu nie zdradzili przepisu. W ich wspólnym gotowaniu kluczem jest współdziałanie.

Lista potrzebnych produktów tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=BdxWdQvg_10

 

Czwartek (11.02) 20:00 - RESTAURACJA KAMEA

Izabela i Sławomir Zawal - małżeństwo prowadzące sympatyczną Restaurację Kamea pokażą jak przygotować wykwintną romantyczną kolację, byście poczuli się jak w podróży dookoła świata. W menu: topenada na ciabatcie, zupa cebulowa i krewetki w sosie curry.

Lista potrzebnych składników tutaj

 https://www.youtube.com/watch?v=Gq5ibB3HsZc

 

Piątek (12.02) 20.00 - DOMOWE CIACHO

Czas na warsztaty na słodko z Dorotką z Domowego Ciacha. Dzięki nim nauczycie się jak przygotować pyszny deser "Kajmakowe tiramisu", a do tego proste ozdoby z czekolady i papieru ryżowego. Tylko podzielcie się sprawiedliwie rolami podczas przygotowań:)

Lista potrzebnych składników tutaj

https://www.youtube.com/watch?v=9CKObbmJg1o

 

Wśród osób, które staną w kulinarne szranki, przygotują dowolne danie z warsztatów i prześlą zdjęcie na adres: swarzedz@3plus.pl rozlosowane zostaną ciekawe nagrody. Konkurs trwa do 15 lutego 2021r.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter