Małżeński turniej szachowy


13.02.2021, 19:00 Niezależnie od tego czy gracie oboje, czy tylko jedno z Was, amatorsko, czy profesjonalnie - zapraszamy do wspólnej zabawy!

Partia - rozgrywka szachowa, proces walki toczącej się od pierwszego posunięcia do rozstrzygającego. Partia szachowa dzieli się na trzy zasadnicze fazy: debiut (otwarcie), grę środkową i grę końcową (końcówkę).

Tego jeszcze nie było! Serdecznie zapraszamy do udziału w małżeńskim turnieju szachowym!

CZAS: sobota 13.02.2021 19:00-22:00

Tydzień Małżeństwa w szachowym klimacie nie może się odbyć bez szachowych rozgrywek. Zaplanowaliśmy turniej drużynowy (w drużynach małżeńskich) w systemie szwajcarskim z czasem 15 min (na wszystkie ruchy dla jednego zawodnika, a właściwie drużyny).

Turniej odbędzie się na platformie https://www.chess.com/home, aby wziąć w nim udział należy się na tej stronie zarejestrować (jest to bezpłatne) i przesłać Wasz nick w formularzu zgłoszeniowym poniżej. 

ZGŁOSZENIA: tutaj (zapisy trwają do 10.02)

Podczas turnieju można korzystać wyłącznie z pomocy współmałżonka. Jeśli oboje gracie - świetnie, możecie wyszukiwać najlepsze ruchy na cztery oczy. A jeśli tylko jedno z Was umie grać, nie rezygnujcie, porządny doping, mentalne wsparcie i pyszne przekąski mogą zaważyć na wyniku;)

Mamy nadzieję, że będziecie dobrze się bawić. Niech wygrają najlepsi! 

A na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Pięknych matów:)

 W razie pytań prosimy o kontakt: oaza.swarzedz@chjz.pl

 

Z całego serca zapraszam do wspaniałej i wspólnej szachowej małżeńskiej rozgrywki podczas turnieju zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa 7-14 lutego 2021!

Szachy bowiem to wspaniała gra, która daje poczucie intelektualnej satysfakcji, uczy dedukcji, myślenia taktycznego i strategicznego, dokonywania tzw. kombinacji, przewidywania ruchów przeciwnika, konsekwencji własnych decyzji i wyborów, jak również zmagania się z własnymi słabościami i wyciąganiem wniosków z podejmowanych posunięć.
Niezwykle istotnym wydaje się również zdobycie szacunku dla przeciwnika, gry fair play, czy tego, że walka może zakończyć się często remisem! To bardzo przydaje się w życiu a już w szczególności w związku małżeńskim.

No i to najlepszy sposób by… schudnąć! Spalanie kalorii jest większe tylko w niektórych dyscyplinach sportowych. Stąd hasło reklamowe szachów powinno brzmieć: „Chcesz schudnąć? Graj w szachy!”

Szachy często nazywa się „królową gier”. Niemiecki filozof Moses Mendelssohn, napisał, że: „Szachy jak na grę wymagają zbyt wiele wiedzy, zaś jak na wiedzę są za bardzo grą”. Mimo to, szachy traktowane są z wyjątkową estymą. Motyw tej szlachetnej gry wykorzystywany jest w malarstwie, filmie, literaturze. Największa siła szachów tkwi być może właśnie w ich wieloaspektowości. Z jednej strony są sportem, z drugiej - należą do świata kultury, nauki i sztuki. A po sukcesie filmu „Gambit królowej!” do szachów nie trzeba już nikogo chyba przekonywać!

Może Wy drodzy małżonkowie pogłębicie w sobie tę pasję i odkryjecie tajniki małżeńskiej taktyki i strategii? Naprawdę warto i gorąco do tego zachęcam!


Jerzy Struk, szachowy mistrz FIDE.


W szachy nauczył go grać tata w wieku 5 lat. A zaczął trenować w wieku 10 lat w… Afryce! Po
powrocie do Polski, w okresie juniorskim, wygrał wiele turniejów. Był wielokrotnie mistrzem
województwa Wielkopolskiego, zwycięzcą spartakiad młodzieży, brązowym i złotym medalistą
półfinałów mistrzostw Polski w Pile (1990,1991). Reprezentant Polski na turniejach w Malmo, Rydze i
Brnie. Był zwycięzcą międzynarodowego turnieju w Chorzowie i Krakowie oraz zdobywcą brązowego
medalu na Mistrzostwach Europy w Active Chess w Brukseli w 1992. Wielokrotny reprezentant na
indywidualnych i drużynowych Mistrzostwach Polski w barwach poznańskiego klubu „Pocztowiec TP-
SA” oraz UAM-u na I szachownicy w Akademickich MP. Zwyciężył lub podzielił pierwsze miejsce m.in.
na zagranicznych „Turniejach Open” w Kolonii, Dreźnie, Berlinie czy Luksemburgu oraz w latach 1999-
2002 osiągnął normy mistrzowskie na międzynarodowych turniejach w Paryżu, Ostrawie, Hamburgu i
Budapeszcie. Dzięki tym wynikom otrzymał tytuł Mistrza FIDE Międzynarodowej Federacji Szachowej.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter